Nuotoliniai mokymai pedagogams

Operatyviai reaguojant į greitai kintančią situaciją, susijusią su COVID-19 viruso plitimu ir rizika, iškyla būtinybė tobulinti Šiaulių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų įgūdžius dirbti su mokiniais nuotoliniu būdu taikant interaktyvias priemones.

Šiaulių universitetas siūlo 2 kvalifikacijos tobulinimo programas po 40 val. mokytojams:

  1. Nuotolinių mokymo(si)kursų kūrimas VMA Moodle (40 val.)

-          Mokymų metu dalyviai įgis žinių apie nuotolinio mokymo(si) procesą, dalyvius, jų funkcijas. Mokymų metu suteiktos žinios įgalins planuoti ir rengti nuotolinių studijų kursus. Atliktos praktinės užduotys ugdys mokomosios medžiagos pateikimo ir moksleivių interaktyvios veiklos organizavimo virtualioje mokymo(si) aplinkoje gebėjimus.

    2. Vaizdo pamokų kūrimas ir organizavimas virtualiose aplinkose (40 val). Programą sudaro 3 moduliai:

-       Vaizdo pamokų kūrimas ir redagavimas (24 val.) Kompiuterio ekrane rodomo vaizdo įrašymas ir įgarsinimas,vaizdo ir garso failų redagavimas(nereikalingų kadrų iškirpimas, kelių filmukų sujungimas, įvairių efektų uždėjimas,  garso takelių tvarkymas ir muzikos į filmuką įkėlimas, pavadinimų ir kt. teksto uždėjimas panaudojant nemokamas programas). Sukurto vaizdo įrašo įkėlimas į Youtube kanalą (savo kanalo ir  grojaraščių sukūrimas, vaizdo įrašų įkėlimas, vaizdo įrašo prieigos nustatymai ir kt.).

-          Nemokamos tiesioginių vaizdo pamokų organizavimo ir įrašymo galimybės (8 val.) Paskyros sukūrimas, tiesioginės vaizdo pamokos nuotoliniu būdu organizavimas ir vedimas.

-          Microsoft Teams panaudojimas (8 val.) Grupių sukūrimas, medžiagos sukėlimas, užduočių paruošimas, tiesioginis vaizdo konferencinis bendravimas ir pamokos įrašymas.

Mokymai vyks nuotoliniu būdu. Dalyviams bus išduodami Šiaulių universiteto Tęstinių ir nuotolinių studijų instituto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Mokymų kaina 33 eur už vienus 40 valandų mokymus.

Mokymų pradžia numatoma susirinkus grupei  spalio-lapkričio mėn. (mokymų laikas planujamas popietinėmis valandomis ~15-16 val.)

Registracija

Nuotolinių mokymo(si)kursų kūrimas VMA Moodle: https://forms.gle/8AXW7d8L7qjojazKA

Vaizdo pamokų kūrimas ir organizavimas virtualiose aplinkose: https://forms.gle/fxZJUZTy4p5pgraq9

Daugiau informacijos:

Tęstinių ir nuotolinių studijų instituto vyresn. specialistė praktiniam mokymui Birutė Bračkienė, 8 41 595 854, birute.brackiene@su.lt

Informacinių technologijų taikymo studijose specialistė Asta Margienė, 8 613 58889, asta.margiene@su.lt