Skirk 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Šiaulių universiteto Botanikos sodui

Šiaulių universiteto botanikos sodas dėl karantino ir lankymosi viešose vietose apribojimų neteko tam tikros dalies lėšų, kurias surinkdavo iš sodo lankytojų, todėl prašo skirti 1,2 gyventojų pajamų mokesčio sodo veikloms finansuoti.

Primename, jog Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. Iš šių penkiolikos procentų, 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktam paramos gavėjui, pvz.: paremti universitetą, mokyklą, ligoninę, botanikos sodą ir t. t. Tokiu atveju, minėtieji 1,2 procentai GPM nenukeliauja į bendrą valstybės biudžetą, o yra pervedami jūsų pasirinktam gavėjui.

Kokia suma aš paremsiu, skirdamas 1,2 proc. GPM?

1,2 proc. GPM paramos suma priklauso nuo gaunamų pajamų. Uždirbančiųjų vidutinį atlyginimą per metus 1,2 proc. GPM parama sudaro apie 25–30 Eur (suma priklauso nuo auginamų vaikų skaičiaus šeimoje). Primename, kad ši parama jums nieko nekainuoja.

Kaip galiu skirti 1,2 proc. GPM?

1,2 proc. GPM paramą galite skirti nuo 2020 m. sausio 1 d. iki 2020 m. liepos 1 d.

Paramos skyrimo būdai:

1. Užpildyti popierinį prašymą ir išsiųsti jį paštu adresu Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos, Deklaracijų tvarkymo skyrius, Neravų g. 8, Druskininkai, LT – 66257 arba įteikti tiesiogiai mokesčių administratoriui. Prašymo formą FR0512 v.04 galite parsisiųsti iš VMI portalo.

2. Užpildyti prašymą elektroniniu būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) :

  • Gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 111951345
  • Mokesčio dalies paskirtis – Šiaulių universitetas arba ŠU Botanikos sodas
  • Ataskaitinis mokestinis laikotarpis – ataskaitinis mokestinis laikotarpis, t. y. kalendoriniai metai, kuriais sumokėto pajamų mokesčio sumos dalis prašoma pervesti, galima rinktis vienerius ar daugiau metų.
  • Skirti 1,2 proc. bus automatiškai pervesti į paramos gavėjo banko sąskaitą.
Botanikos sodo inf.

 

Grįžti