Seimas patvirtino: nuo kitų metų pradžios Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija

seimas3

seimas3

Birželio 25 d. Seimas galutinai pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtam siūlymui reorganizuoti Šiaulių universitetą (ŠU) prijungimo prie Vilniaus universiteto (VU) būdu. 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija (VUŠA). Nutarimas priimtas 86 parlamentarams balsavus už, vienam – prieš ir 6 susilaikius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ŠMSM pranešime žiniasklaidai pabrėžia, kad abu universitetai ėjo aktyvaus bendradarbiavimo keliu ir jų sinergija ateityje duos neabejotiną rezultatą. „Labai svarbu, kad aukštojo mokslo įstaigų suvienijimas bendrai veiklai būtų vykdomas ne sprendimus nuleidžiant iš viršaus, o aktyviai tariantis, ieškant bendruomenėms priimtiniausių variantų. Esu įsitikinęs, kad Šiaulių ir Vilniaus universitetams nuosekliai kartu dirbant bus sustiprintas mokslo ir studijų potencialas Šiaulių mieste ir regione. Ypač aktualu pritraukti kuo daugiau gabaus ir motyvuoto jaunimo į pedagogines studijas, kurios visada buvo Šiaulių universiteto stiprybė, o dabar ši sritis galės būti dar labiau sustiprinta“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras.

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas prisipažino iš pradžių labai skeptiškai vertinęs šį projektą, tačiau dabar kvietė pritarti nutarimui: „Aš kaip tik galvojau, kad būtų galima pasirinkti kitokį kelią, tačiau per tą laiką, kol vyko derybos, iš tikrųjų Šiaulių universitetas tik silpnėjo. Ir šiandien balsuoti prieš šitą projektą, vadinasi, visiškai sunaikinti Šiaulių universitetą. Aš matau čia bent kokią nors galimybę išgyventi ir atsigauti perspektyvoje.“

Nutarimu įtvirtinta, kad reorganizuojamo Šiaulių universiteto rektorius užtikrina, kad visi veiksmai, susiję su Šiaulių universiteto išregistravimu iš Juridinių asmenų registro, bus atlikti iki 2020 m. gruodžio 31 d.

VU statuto nustatyta tvarka VUŠA bus užtikrinamas akademinis ir ūkinis padalinio savarankiškumas, o mokslinio potencialo vystymą užtikrins ŠU pajėgų sujungimas su VU veikiančiomis mokslininkų grupėmis.

Vyriausybei, rengiant valstybės ir savivaldybių biudžetų 2021–2025 metų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymų projektus ir skirstant Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšas, siūloma jas skirti atsižvelgiant į Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu plane numatytą finansavimo poreikį ir valstybės finansines galimybes.

Nustatyta, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. galios netektų Seimo 2010 m. gruodžio 21 d. nutarimas Nr. XI-1241 „Dėl Šiaulių universiteto statuto patvirtinimo“ (su visais pakeitimais ir papildymais).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiais metais Vyriausybė Šiaulių universitetui numatė skirti 300 tūkst. eurų iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos asignavimų dėstytojų atlyginimams didinti, 4 mln. 750 tūkst. eurų Europos Sąjungos fondo paramos lėšų studijų kokybei gerinti ir Pedagogų rengimo centro studijų infrastruktūrai atnaujinti.

Parengta pagal LR Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento spaudos biuro ir ŠMSM inf.

 
Grįžti